June 16. Friday
00:00
2023-06-16 00:00:00
9700 Szombathely Aréna 1
10. SZÍNHÁZI OLIMPIA BÁBMŰVÉSZETI VILÁGTALÁLKOZÓ
Csepűrágók világtalálkozója, szabadtéri láncfesztivál in memoriam Kemény Henrik
29 előadás és játék; 11 külföldi, 1 határon túli és 16 hazai fellépő
Helyszín: Szombathely, Történelmi Témapark (Ferences-kert)
Időpont: június 16-17-18.
június 16. péntek
CSALÁDI PROGRAMOK
15:30 Teatr Snow: A szoba - gólyalábas utcaszínházi előadás (PL)
16:30 Théâtre Pas Sage: Polichinelle - A hordó – vásári bábjáték (FRA)
17:00 Fabók Mancsi Bábszínháza: A székely menyecske meg az ördög – népmese bábokkal
18:00 Muzsikáló Esztendő: A Boldogember inge - mesekoncert apróknak
19:00 Company La Tal: Carillo – maszkos pantomim előadás (ESP)
15:30-19:00 Játszóházak, gyermekfoglalkoztatók -Tekergőtér – ügyességi játékok -Tűzokádó játszóház – bátor királyfiak és harcias királylányok számára -Molyolda - régmúlt játékaink: az 1900-1920-as évek hangulatát idéző, elsősorban polgári játékokból összeállított játszóház
FELNŐTTEKNEK
20:30 Kezdhetek folytatódni – Pál András és Rozs Tamás Petri György estje (Radnóti Színház-Ördögkatlan Produkció)
június 17. szombat
CSALÁDI PROGRAMOK
10:00 Kreatív Kráter Kör: Föld fölött – gólyalábas utcaszínházi előadás
10:30 Ziránó Színház: A három kismalac – zenés marionettjáték
11:15 manoAmano Circus Company: Nos03 – cirkuszi akrobata produkció (ESP)
12:00 Écsi Gyöngyi: Angyalbárányok – bábos meseelőadás (SVK)
15:00 Dado – Dado show – bohócműsor, nonverbális stand-up comedy (D)
15:30: Sarkadi Bence: Világjáró marionettek - marionettjáték
16:30 Bognár Szilvia és zenekara: Titoktok – családi/gyerekkoncert
17:30 manoAmano Circus Company: Kinematos – cirkuszi akrobata produkció (ESP)
18:30 Tintaló Társulás: Horgászni tilos! - mesejáték
10:00-13:00 és 15:00-19:00 Játszóházak, gyermekfoglalkoztatók -Tekergőtér – ügyességi játékok -Tűzokádó játszóház – bátor királyfiak és harcias királylányok számára -Molyolda - régmúlt játékaink: az 1900-1920-as évek hangulatát idéző, elsősorban polgári játékokból összeállított játszóház
FELNŐTTEKNEK
20:30 Bognár Szilvia és az Etnofon Zenei Társulás: Leánydicsérő - – dalciklus Kiss Anna és Kiss Ferenc műveiből
június 18. vasárnap
CSALÁDI PROGRAMOK
10:00 Fireter: Sétáló virágok – gólyalábas látványszínház (BG)
11:00 MárkusZínház: Az égigérő fa - bábjáték
12:00 Mesebolt Bábszínház: A kisgömböc - bábjáték
15:00 Karromato: Facirkusz – marionettcirkusz (CZ)
16:00 Pályi János: Vitéz László és az elátkozott malom – vásári bábjáték
17:00 Nizsai Dani Bábszínháza: Pulcinella éneke – vásári bábjáték
17:45 Josefina Pérez Gardey: Muruya show – cirkuszi bohóc-akrobata produkció (ARG) Juan Ignacio Rey: Manic Freak show - színház és cirkuszi akrobatika (ARG)
18:15 Fireter - gólyalábas látványszínház (BG)
10:00-13:00 és 15:00-19:00 Játszóházak, gyermekfoglalkoztatók -Tekergőtér – ügyességi játékok -Tűzokádó játszóház – bátor királyfiak és harcias királylányok számára -Guixot de 8 – A dolgok másik élete - mechanikus utcai játszótér (ESP) -Molyolda - régmúlt játékaink: az 1900-1920-as évek hangulatát idéző, elsősorban polgári játékokból összeállított játszóház
Belépőjegy:
A családi programokra:
A belépés díjtalan, de a helyszínen 1250, 2500, és 5000 Ft-os jegy vásárlásával hozzájárulhatnak a Bábszínház új produkcióinak létrehozásához.
A felnőtteknek szóló esti előadásokra: 2500 Ft
Jegyek elővételben a Mesebolt Bábszínházban vásárolhatók.
A rendezvény főszervezője a Színházi Olimpia Nonprofit Kft., támogatója a Kulturális és Innovációs Minisztérium. Részletes programok: https://szinhaz.org/