Szombathelyi Képtár
Az 1985-ben megnyílt Szombathelyi Képtár országos gyűjtőkörű tematikus múzeum, amely az évi 15-20 időszaki kiállítással “Kunsthalle” típusú intézményként is működik. A képtár 17-19. századi festményeket is őriz, de karakterét a 20-21. századi magyar művészet határozza meg. A Képtár 2500 darabos textilkollekciója az ország legnagyobb kortárs textilgyűjteménye. A gyűjtemény nagyságrendjét és széles gyűjtőkörét tekintve meghaladja a budapesti Iparművészeti Múzeumét.
A művek többsége a Textil Biennáléra - később Textil Triennáléra - érkezett, melyet 1970 óta rendez Szombathely. A Szombathelyi Textiltriennálé a világ leghosszabb múltra visszatekintő, megszakítás nélküli textilművészeti kiállítás sorozata. A szombathelyihez hasonló múltú (1973-tól) seregszemle egyedül a lengyelországi Lódz-ban található. A Londonban, Kyotóban, Lausanne-ban egykor megrendezett nemzetközi textilkiállításokra már csak a szakma emlékszik.
A Szombathelyi Képtár textilgyűjteményének közel fele a nemzetközi miniatűrtextil gyűjtemény részét képezi. Ez a gyűjteményük 4 kontinens több mint 40 országának alkotóit, alkotásait mutatja be. A Fal- és tértextil gyűjteményükben megtalálhatók a hagyományos gobelin technikával alkotók falikárpitjai (Dobrányi Ildikó, Hager Ritta, Hauser Bea, Kubinyi Anna, Málik Irén, Nagy Judit, Nyerges Éva-Oláh Tamás házaspár, Pasqualetti Eleonóra, Polgár Rózsa, Péreli Zsuzsa és Solti Gizella), és az avantgárd textil-alkotások is (Attalai Gábor, Ardai Ildikó, Balázs Irén, Bódy Irén, Droppa Judit, Gecser Lujza, Lovas Margit, Polgár Csaba)
A gyűjtemény gyarapításában és a kiállítások szervezésében ugyanaz a cél: a nemzetközi tendenciák nyomon követésével a magyar művészek bemutatása. Ennek szellemében kerültek gyűjteményünkbe a korai magyar avantgard (Kassák Lajos és köre), a pop art, a minimal art és a konceptualizmus alkotásai, továbbá jelentős művek reprezentálják a ’80-as évek új hullámát. A fiatal generáció tevékenységét – a hagyományos festészettől a multimédiáig – is rendszeresen bemutatják.
A hazai és külföldi művészek önálló és csoportos tárlatokon mutatkoznak be, de gyakoriak a tematikus vagy művészeti tendenciákat tükröző kiállítások is. A 2000 nm-nyi épület impozáns terei nagyszabású tárlatok és kamarakiállítások rendezésére is alkalmasak.